Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego przy ul. Dojnowskiej 80 D


Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego przy ul. Dojnowskiej 80 D

Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego ELEOS rozpoczęła oficjalnie swoją działalność z dniem 8 grudnia 2010. Została przygotowana dla trzydziestu wychowanków w wieku 6-16 lat z bloków socjalnych przy ulicy Dojnowskiej. Pochodzą oni z rodzin o szerokim wachlarzu problemów. Choć jej powstanie kosztowało wiele wysiłku i pracy okazało się że: „chcieć, oznacza móc”. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi w tym m.in. rodziców, wychowawców i wolontariuszy świetlica powstała i będzie służyć dzieciakom i młodzieży.

Nasze pomieszczenie to wolnostojący, drewniany budynek parterowy przy ul. Dojnowskiej 80D o powierzchni ok. 180 m2.  Znajdują się w nim: bawialnia z miejscem do nauki, sala sportowa, jadalnia, łazienki (przystosowane także dla osób niepełnosprawnych), kuchnia i zmywalnia oraz sala komputerowa.  Placówka jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 13 do 18.  Dzieci przychodzą do świetlicy po zajęciach szkolnych gdzie przy wsparciu wychowawców i wolontariuszy odrabiają lekcje i nadrabiają zaległości w swoim procesie dydaktycznym. Po obowiązkach czas na przyjemność w związku z tym czas spędzony wspólnie upływa na zajęciach indywidualnych i grupowych, kiedy to podopieczni mają możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Mamy do dyspozycji gry planszowe, stół do ping – ponga, komputery, artykuły plastyczne i muzyczne a przede wszystkim wiele pomysłów na to jak miło i kreatywnie spędzić czas. W trakcie pobytu wspólnie z dziećmi przygotowujemy kolację po której sprzątamy świetlicę i rozchodzimy do domów.

Do stałych elementów funkcjonowania naszej świetlicy należą wspólne wyjazdy letnie i zimowe podczas których dzieciaki mogą wyjechać z domu, spędzić aktywnie czas, zobaczyć wiele ciekawych miejsc i wzbogacić się edukacyjnie i duchowo.

Współpracujemy z rodzinami wychowanków  – oferujemy im pomoc w postaci paczek żywnościowych, wyprawek szkolnych, a także służymy radą i wsparciem przy rozwiązywaniu problemów rodzinnych czy szkolnych.

mgr Katarzyna Zagrzywiec

mgr Dominika Królikowska

mgr Agata Korzeniewska

Natalia Gregorczuk

socjoterapeutka – mgr Dorota Socha